Güzel ve doğal bir yüzün en önemli tamamlayıcılarından biri bembeyaz parlayan dişlerdir. Ancak günlük yaşamda ihmal edilen diş fırçalama, tüketilen besinler, içecekler, kullanılan ilaçlar ve sigara kullanımının etkisiyle zaman içerisinde dişlerde lekelenmeler, sararmalar meydan gelir ve dişler beyazlığını kaybeder. Hayal edilen, hep özenilen bembeyaz dişlere kavuşmak diş beyazlatma yöntemleri ile mümkündür.

Beyazlatma işlemlerinin ardından beyazlık etkisini uzun süre korumak için renkli yiyecek ve içecekleri tükettikten sonra hemen ağızınızı çalkalamalı, mümkünse dişlerinizi fırçalamalısınız. Renkli yiyecek ve içeceklere domates, böğürtlen, vişne, kiraz, kuş üzümü, ketçap, salça, yemeklerde kullanılan sos ve baharatlar, meyve suları, kırmızı şarap, kahve, çay örneklerini verebiliriz.

Diş beyazlatma fiyatları seçilen yönteme bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

Philips Zoom Diş Beyazlatma Nedir?

Zoom diş beyazlatma, mine ve dentini hafifleten güç destekli bir beyazlatma işlemidir. Zoom ofis içi beyazlatma sistemi, tam arklı (üst ve alt) bir ağartma lambası (güç yardımı sağlayan ağartma lambası) ile ışıkla etkinleştirilen% 25 hidrojen peroksit jeli kullanan devrim niteliğinde bir diş beyazlatma prosedürüdür. Güvenli, etkili ve hızlı – çok hızlı. Yaklaşık 90 dakika içinde dişleriniz çok daha beyaz olabilir. Yakınlaştırma beyazlatma, anında sonuç arayanlar için idealdir Zoom’un rahatlığı, hızı ve etkinliği, onu meşgul bireyler için mükemmel bir seçim haline getirir.

Diş Rengim Neden Sarı?

Pek çok sebep var. En yaygın olanları yaşlanma ve kahve, çay, kola, tütün, kırmızı şarap vb. Gibi leke bırakan maddelerin tüketilmesidir. Diş oluşumu sırasında tetrasiklin, bazı antibiyotikler veya aşırı florür (> 10 ppm) tüketimi de diş renginin sararmasına neden olabilir. Profesyonel temizlik ile çıkarılabilen lekeler, extrinsic (dış) lekelerdir. Profesyonel temizlik ile çıkmayan lekeler iç (intrinsic) lekelerdir. Kahve, çay, kola, tütün, kırmızı şarap vb. Leke yapan maddelerin çoğu dışsal lekelere neden olur; ancak yıllar geçtikçe bu maddeler mine kristallerine nüfuz edebilir ve bunlar daha sonra içsel leke oluşumuna sebeb olabilir. Profesyonel diş beyazlatma ile ele alınan tedavi içsel anlamda yapılan leke temizliğidir.

Zoom Diş Beyazlatma Nasıl Çalışır?

Zoom ışıkla etkinleştirilen beyazlatma jeli, Zoom ışığı ile etkinleştirildiğinde derin lekeleri ve renk bozulmalarını gidermek için dişlere hafifçe nüfuz eden bilimsel olarak formüle edilmiş, pH dengeli bir hidrojen peroksittir (neredeyse sıfır duyarlılık formülü). Hidrojen peroksit jeli parçalandıkça, oksijen mineye ve dentine girerek dişin yapısı değişmeden renkli maddeleri beyazlatır.

Zoom İşlemi Sırasında Kişi Neler Yaşar?

İşlem sırasında rahatça televizyon veya film seyredebilirsiniz. Dudakları ve diş etlerini korumak için izole etmeye yönelik bir hazırlıkla başlar. Daha sonra, 15 dakikalık seanslar için özel olarak tasarlanmış ışıkla etkinleştirilen beyazlatma jeli uygulanır (konfora ve sonuçlara bağlı olarak üçe kadar). Her 15 dakikalık seanstan sonra beyazlatma jeli durulanır ve yeni jel uygulanır. Beş dakikalık bir florür tedavisi prosedürü tamamlar. Sonuçlara hayran kalacaksınız. Çoğu insan, işlemden sonraki ilk birkaç gün dişlerinin daha da beyazladığını görecektir (bu, minede bulunan jel nedeniyle oluşur).

Zoom Beyazlatma Ne Kadar Sürer?

İşlemin tamamı yaklaşık 90 dakika sürer. Prosedür, bir hazırlık dönemi ve ardından 15 dakikalık ağartma seansları ile başlar. Beş dakikalık bir florür tedavisi prosedürü tamamlar. Gerçek Zoom beyazlatma seansından önce profesyonel bir temizlik önerilir.